صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، سوم و چهارم اسفند 95 در سالن اجلاس سران برگزار شد و رادیو قرآن با حضور دو روزه در محل این اجلاس، به پوشش زنده این رخداد بین المللی پرداخت.

تاریخ 40 ساله انقلاب اسلامی شکوهمند ایران مملو از حماسه های بی بدیلی ست که در طول این سالها خلق شده و عزتمندی و غیرت مردمان این سرزمین مقدس را بارها و بارها در مقاطع مختلف به رخ جهانیان کشیده است.
یکی از این اتفاقات ماندگار، برگزاری ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین بودکه طی روزهای سوم و چهارم اسفند و با حضور نمایندگانی از 80 کشور از اقصی نقاط جهان در سالن اجلاس سران برگزار شد و بازتاب وسیعی در رسانه های داخلی و خارجی داشت.
شبکه رادیویی قرآن نیز بر اساس رسالت حرفه ای خود و موضوعیت انتفاضه فلسطین بعنوان یک موضوع قرآنی و سنخیت آن با این شبکه، به نمایندگی از رادیوی جمهوری اسلامی در این اجلاس حضور تمام وقت داشت و به پوشش زنده آن پرداخت.
چهره های مطرح سیاسی و دینی از جمله حضور رهبر معظم انقلاب ، روسای قوای مجریه، مققنه و مجریه و جمعی از چهره های شاخص سیاسی کشورمان و نیز روسای مجالس و پارلمانهای کشورهای مختلف از سراسر جهان از آسیا، آمریکا، آمریکای جنوبی، اروپا و آفریقا در این اجلاس نشان از اهمیت و بزرگی این اجلاس داشت.
پخش زنده بیانات مقام معظم رهبری، پخش صحبتهای روسای قوا، مصاحبه با مسئولین اجلاس و مصاحبه با تعدادی از کارشناسان، مهمانان بین المللی و چهره های قرآنی حاضر در اجلاس از جمله بخشهای مختلف رادیو قرآن در این دو روز بود که بصورت زنده پخش شد.
فارغ از حجم سنگین این اجلاس دو روزه و تلاش بی وقفه همکاران رادیو قرآن مستقر در استودیوی سیار در اجلاس، یک مصاحبه متمایز و خاص انجام شد که حاوی عنایت و مرحمت رهبر معظم انقلاب نسبت به شبکه رادیویی قرآن بود و خود قوت قلبی صدچندان برای همکاران این شبکه. مصاحبه ای که با حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری صورت گرفت.
متن بیانات ایشان را به طور کامل در ذیل می خوانید:
گفتگوی حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی رییس دفتر محترم مقام معظم رهبری با رادیو قرآن در ششمین کنفرانس بین المللی دفاع از انتفاضه( چهارم اسفند 1395):
بسم الله الرحمن الرحیم. عرض می کنم در ایام پایانی عمر شریف حضرت رسول صلوات الله علیه و آله و سلم این عبارت را فریقین نقل کرده اند. یعنی درحد تواتر است.(قرائت متن عربی حدیث ثقلین)
ترجمه آن اینست: من دارم می روم و دو چیز بزرگ را نزد شما به امانت می گذارم. یکی کتاب خدا که ثقل اکبر هست و دیگری عترت یا همان ثقل اضغر است. اینها از هم جدا نمی شوند تا در کنار حوض کوثر با من ملاقات خواهند کرد. تا زمانیکه به این دو متوسل باشید هرگز گمراه نخواهید شد. باز روایتی داریم از مولا امیرالمونین علیه السلام که : (متن عربی)...
ترجمه: آن زمانیکه فتنه ها همچون شب تار شما را احاطه می کند، ودر این تاریکی قرار می گیرید،بروید سراغ قرآن.
مشکل امروز مسلمانان اینست که قرآن را رها کرده اند. آیات قران بسیار گویا و سعادت بخش راه را روشن کرده .
لا تتخذوا عدوی و عدوکم اولیاء. هرگز مومنین دشمن من و دشمن خودتان را دوست نگیرید. ببینید امروز دشمن خدا و مسلمانان چه کسانی هستند؟ قرآن اینها را اینگونه معرفی می کند: اینها هرگز از شما راضی نمی شوند مگر آنکه پیرو آنها باشید.
و متاسفانه مسلمانان بخصوص برخی سردمداران آنها و حکامشان قرآن و تعلیمات آنرا رها کرده اند و با دشمن خدا پیوند کرده اند و عزت را آنجا می جویند. در حالیکه عزت از جانب خدا و پیغمبر است . بنابراین اگر مسلمانان دنبال یک نسخه شفابخش هستند (که متاسفانه به تبع نقشه های خائنانه دشمنان) مسلمانان را به جان هم انداخته، بخواهند نجات یابند، بازگشت به قرآن و تعالیم اهل بیت علیهم السلام فقط راه نجات این است و بس. این کنفرانسی هم که الان اینجا تشکیل شد و ابتکار بسیار جالبی بود و وکثرت شرکت کنندگان آنهم با این کیفیت از روسای بیش از بیست مجلس در سراسر دنیا و حدود 40 رییس و نایب رییس نشان می دهد که درد دل همه مردم است . منتهی یک رهبری ندارند که بتواند آنها را هدایت کند. این نطق رسا و گویای حضرت آقا دیروز در همین اجلاس به قدری اینها را منعطف ، خوشحال و مصمم کرده که ان شالله این راه ادامه پیدا خواهد کرد .به امید پیروزی ان شاء لله.
کوشکی: رادیو قرآن مولود نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و به تعبیر رهبری آبروی جمهوری اسلامی ایران است و در رویکرد جدید خودش سعی کرده اجلاسهای این گونه را در تمامی کشور تحت پوشش قرار دهد از جمله این اجلاس. حضرتعالی چه رهنمودی برای دست اندر کاران این شبکه رادیویی که تحت عنوان خادم قرآن است دارید؟
بحمدالله رشد توجه ملت مسلمان ما به قران روزافزون است. برای آنکه خوشحال بشوید عرض می کنم که حضرت آقا از هر فرصتی که پیدا کنند از رادیو قرآن رادیوی شما استفاده می کنند. حتی در طول راه که دیروز در خدمتشان بودیم از منزل تا اینجا و مسیر بازگشت، نشستند در ماشین فرمودند رادیو قرآن را روشن کنید و گوش می دادند. حتی من پرسیدم آقا این کدامیک از قراء هستند و آقا در دم نام قاری را گفتند. اتفاقا آن شخص فوت هم کرده است . گویا عبدالعزیز حصان بود که آقا نام ایشان، جایگاه ایشان، منزلت ایشان را گفتند که در قرائت این گونه است .اسم کسان دیگری را هم مثل مصطفی اسماعیل را بردند و همینطور نام طاها الفشنی را که من اولین بار نامش را می شنیدم را هم بردند. کاملا مسلط. ایشان از این فرصت هم استفاده می کنند و این برای شما خیلی خوب است.

مرتبط با این خبر

  • بررسی موضوع روش های تفسیری رسول خدا(ص) در برنامه ی "روشنا"

  • معرفی دو کتاب " توبه آغوش رحمت و اهمیت فرهنگ از منظر آیات و روایات" در برنامه ی اشاره

  • سومین دوره مسابقات قرآن شوق تلاوت با حضور 76 نخبه قرآنی

  • ثبت نام مسابقات قرآن دارالقرآن امام علی (ع) از 4 بهمن به مدت یک هفته

  • ثبت نام 96 هزار نفر در آزمون سراسری قرآن کریم

  • آشنایی مخاطبان با تاثیر قرآن بر ادب فارسی در "آیه ها و آینه ها"

  • بررسی موضوع " معاد در قرآن و کتب ادیان آسمانی" در برنامه مسیر روشن

  • تفسیر آیاتی از سوره احزاب در برنامه ی "سروش هدایت"

  • بررسی موضوع "مظلومان در قرآن" در حریم ایمان

  • تعامل با مراکز استان ها برای تلاوت های فاخر