صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

در نشست برنامه‌های طرح قرآن کتاب زندگی به اجرای طرحی برای آموزش روخوانی قرآن در مدارس و تولید برنامه رادیویی برای همه شبکه‌ها و متناسب با ریتم و ضرب‌آهنگ آن شبکه‌ها اشاره شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ نشست خبری تشریح برنامه‌ها و طرح‌های جدید رادیو قرآن با حضور مدیران این شبکه رادیویی و مدیران دیگر رادیو‌ها و رضا نباتی نماینده آموزش و پرورش برگزار شد.
در این نشست احمد فراهانی مدیر گروه آموزش رادیو قرآن طی سخنانی با بیان اینکه تا پیش از این برنامه‌های تولیدی رادیو قرآن برای دیگر رادیو‌ها در اوقات قبل از اذانگا‌های پخش می‌شد، گفت: علت این موضوع تایم زیاد و بدون موسیقی بودن آیتم‌ها بود که امسال برنامه‌های در سه دقیقه و به همراه موسیقی برای دیگر شبکه‌های رادیویی تولید کرده‌ایم که در زمان‌های مختلف از رادیو‌های مختلف پخش می شود.
وی ادامه داد: طی آماری که از طرح امسال داشته‌ایم بیش از 6 هزار نفر با تماس با رادیو قرآن تحت آموزش قرار گرفته‌اند، البته قرار است دو کارشناس با استقرار در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) محفوظات شرکت‌کنندگان را تحویل بگیرند.
در ادامه رضا نباتی نماینده آموزش و پرورش طی سخنانی به طرح ارتقای آموزش روخوانی قرآن اشاره کرد و گفت: این موضوع طی زمانی طولانی در مدارس انجام می‌شد که یک آسیب بود اما با این طرح دانش‌آموزان در 33 روز تحت آموزش روخوانی قرار می‌گیرند که این طرح در 63 هزار مدرسه در حال اجرا است.
وی ادامه داد: ما سه سند بالا‌دستی داریم که یکی از آنها سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب است و روخوانی یکی از بند‌های آن است. همچنین یکی دیگر از برنامه‌های ما این است که مشغول ضبط تصویری کتب درسی قرآن توسط استاد وکیل و استاد سیف هستیم.
پس از نباتی پیران به نمایندگی از مرکز چند رسانه‌ای معاونت صدا به افتتاح پایگاه جامع معاونت صدا و اپلیکیشن ایران صدا اشاره کرد و گفت: این کار با محوریت منابع آرشیوی رادیو قرآن راه‌اندازی شد و در راستای طرح حفظ صفحه‌ای در صفحه اول سایت و نرم‌افزار با عنوان 1452 طراحی شده که در آن فایل همه برنامه‌های رادیو قرآن درباره طرح 1452 بار‌گزاری شده است.
وی بارگزاری دوره‌های حفظ دیگر اساتید و تلاوت و ترتیل، ترجمه شنیداری قرآن و برنامه‌های آموزش روخوانی و آداب تلاوت از دیگر آیتم‌های سایت و نرم‌افزار است که علاقه‌مندان می‌توانند از طریق نشانی quran.iranseda.ir آن را دریافت کنند.
توانا نماینده رادیو پیام و آوا در ادامه به مشارکت این شبکه رادیویی در طرح برای اولین‌بار اشاره کرد و گفت: رادیو پیام با توجه به ساختارش چندان امکان پخش برنامه‌های آموزشی را ندارد اما در این زمینه مسابقه طرح 1452 از رادیو پیام پخش می‌شود که با استقبال بالای مخاطبان هم روبرو شده است.
مبشری نماینده رادیو جوان در ادامه گفت: باتوجه به ریتم رادیو جوان برنامه‌ای با عنوان به رنگ سپیده در راستای طرح 1452 طراحی شده که این برنامه نه تنها ضرب آهنگ رادیو جوان را نگرفته بلکه کاملا هماهنگ و سازگار است.

مرتبط با این خبر

  • "آیات مهدویت در قرآن" در حریم ایمان بررسی می شود

  • روش ویژه حفظ قرآن «عبدالعزیز حصان»

  • تفسیر ادبی آیاتی از سوره زمر در برنامه "گنجینه رازها"

  • شب یلدا با "شب ستاره ها" از رادیو قرآن

  • برگزاری جلسه هماهنگی ویژه برنامه های رادیو قرآن در 40 سالگی انقلاب

  • معرفی جلسات قرآن کشور در برنامه «پای رحل استاد»

  • حرکت دسته عزاداران بانوی کرامت از تهران تا قم

  • پخش ویژه برنامه ولادت امام حسن عسگری(ع) از رادیو قرآن

  • محفل انس با قرآن به مناسبت ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)

  • حضور قاریان نوجوان در استودیوی "زنگ آسمانی"