صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

مدیر رادیو قرآن گفت: شبکه ی رادیویی قرآن با تهیه و پخش 8 ویژه برنامه به استقبال اربعین حسینی می رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، استاد احمد ابوالقاسمی مدیر رادیو قرآن با بیان اینکه شبکه ی رادیویی قرآن همزمان با نزدیک شدن به اربعین سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) ویژه برنامه های متنوعی را تدارک دیده است، اظهار کرد: دو گروه برنامه ساز جهت تولید و پخش ویژه برنامه هایی در راستای پیاده روی اربعین حسینی به کربلای معلی اعزام شده اند که ضمن ارائه گزارش های زنده در برنامه های مختلف رادیو قرآن، شنوندگان را از حال و هوای زائران و پیاده روی آگاه خواهند کرد.
وی ادامه داد: حضور در موکب ها و پوشش محافل انس با قرآن در مسیر پیاده روی نجف تا کربلا از دیگر برنامه های این دو گروه است.
ابوالقاسمی تصریح کرد: برنامه صبحگاهی "مهرتابان" و همچنین برنامه عصرگاهی "موج مخاطب" محملی برای ارائه گزارش های اعزامی رادیو قرآن در ایام اربعین حسینی می باشد. برنامه صبحگاهی مهر تابان از روز پنجم تا نهم آبان به صورت زنده از کربلای معلی تقدیم شنوندگان خواهد شد.
وی در ادامه به تشریح دیگر برنامه های این شبکه در ایام اربعین پرداخت و گفت: "ملکوت حماسه" عنوان ویژه برنامه ای است که با محوریت "مشاعره اشعار آئینی" از اول تا دهم آبان از ساعت 18 به مدت 30 دقیقه به تهیه کنندگی سمیرا قنبری و اجرای هادی ربیعی تقدیم مخاطبان ارجمند می شود.
مدیر رادیو قرآن اذعان داشت: ویژه برنامه "تاحسین" با موضوع شرح زیارت اربعین به کارشناسی دکتر حسین محمدی فام و پرداختن به تاریخ حوادث پس از عاشورا به کارشناسی دکتر سعید طاووسی مسرور در 10 قسمت از اول تا دهم آبان، ساعت 10 صبح به مدت 15 دقیقه به سمع شنوندگان می رسد.
ابوالقاسمی افزود: میان برنامه ی "اشاره" نیز به معرفی کتاب هایی ویژه اربعین حسینی می پردازد که در ساعت 14:55 تقدیم شنوندگان می شود. زیارت اربعین نیز، سه شنبه 8 آبان ساعت 7 صبح از رادیو قرآن پخش می شود.
وی در پایان گفت: سخنرانی به مناسبت اربعین حسینی و نمایش های قرآنی با موضوع وارثان نیکی، آرزوی جهاد از دیگر برنامه های رادیو قرآن به این مناسبت است.

مرتبط با این خبر

  • معرفی جلسات قرآن کشور در برنامه «پای رحل استاد»

  • "آیت مهربانی" ویژه برنامه رادیو قرآن در هفته وحدت

  • تولید تلاوت های جدید از سیدمصطفی حسینی در رادیو قرآن

  • بررسی موضوع "معاد در قرآن؛ نفخ صور در قیامت" در برنامه مسیر روشن

  • دیدار مدیران رادیو قرآن با خانواده سردار شهید «محمود کاوه»

  • تشریح برنامه های رادیو در راستای طرح قرآن، کتاب زندگی 1452

  • گفتگوی بی واسطه مدیران و برنامه سازان رادیو قرآن با مخاطبان / گامی در مسیر تعاملی تر شدن رسانه ملی

  • تفسیر آیاتی از سوره زمر در برنامه ی "سروش هدایت"

  • بررسی موضوع "آسیب ها و موانع سلوک اخلاقی" در برنامه شرح ناب

  • بررسی موضوع "معاد در قرآن ؛ لحظه وقوع قیامت" در برنامه مسیر روشن