صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شبکه ی رادیویی قرآن مرحله کشوری چهل و یکمین دوره مسابقات قرآنی را از روز سه شنبه 10 مهرماه در شهر اراک به صورت کامل پوشش می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام و المسلمین علی مقنی رئیس اداره مسابقات مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و حجت الاسلام سلیمانی مدیر روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه عصر روز گذشته دوشنبه دوم مهرماه با حضور در رادیو قرآن با استاد احمد ابوالقاسمی مدیر رادیو قرآن و محمدهادی صلح جو مدیرگروه اطلاع رسانی و فضای مجازی رادیو قرآن دیدار کردند.
در این دیدار حجت الاسلام حسینی به زمان و نحوه برگزاری این دوره از مسابقات اشاره کرد و گفت: چهل و یکمین دوره مسابقات قرآنی به جهت بعد فنی، رسانه‌ای و اجرایی با تمام چهل دوره‌ای که پیش از این برگزار شده متفاوت است.
وی ادامه داد: از 20 مرداد تا 16 شهریور ماه یعنی 26 روز مرحله مقدماتی مسابقات کشوری ضبط شد که هم اکنون چیزی بالغ بر 20 روز روی آنتن است و تا 10 مهر ادامه دارد. در واقع فرآیند مسابقات از مقدماتی تا بخش نهایی آن که در دو هفته خلاصه می‌شود و در چند شهر متفاوت برگزار می‌شود امسال در بخش برادران و خواهران فقط بخش نهایی آن در اراک برگزار می شود.
رئیس مرکز امور قرانی سازمان اوقاف تصریح کرد: مرحله کشوری چهل و یکمین دوره مسابقات قرآنی از روز سه شنبه 10 مهرماه در شهر اراک مجموعه بزرگ کوه نور برگزار خواهد شد، 10 و 11مهر برگزای رشته‌های معارفی، 12 مهر برگزاری رشته‌های هم‌سرایی، هم‌خوانی، دعاخوانی و اذان، 13 مهر رشته حفظ 10 جزء و 20 جزء و ترتیل؛ 14 و 15 مهر نیزرشته حفظ کل و قرائت در بخش برادران برگزار می‌شود، به این ترتیب روز 16 مهرماه اختتامیه مسابقات برادران برگزار خواهد شد.
وی افزود: از 17 مهرماه مسابقات خواهران آغاز و تا 23 مهر ادامه خواهد داشت. مسابقات خواهران در رشته‌های ترتیل، حفظ، قرائت، هم‌سرایی، هم‌خوانی‎، دعاخوانی، حفظ کل، حفظ 10جزء و حفظ 20 جزء برگزار می‌شود و اذان تنها رشته‌ای است که صرفا در بخش برادران برگزار می‌شود.
این گزارش حاکیست، در این جلسه طبق تبادل نظرهایی که انجام شد، مقرر گردید مسابقات کشوری قرآن به صورت زنده از رادیو قرآن پخش شود و همچنین گزارش هایی از محل برگزاری به شبکه های مختلف رادیویی ارائه شود.

مرتبط با این خبر

  • پرورش استعدادهای قرآنی در برنامه "تلاوت من"/ تحلیل قرائت خود را از رادیو قرآن بشنوید

  • بهره ای از کلام بزرگان را هر روز از رادیو قرآن بشنوید

  • آموزش وقف و ابتدا سه شنبه ها از رادیو قرآن

  • تلاوت «حبیب صداقت» در مسجد جامع لویزان/ پخش زنده از رادیو قرآن

  • آموزش حفظ سوره های قریش، ماعون و کوثر در برنامه «هدیه‌های آسمانی»

  • آشنایی با شخصیت شهید محسن حاجی حسنی کارگر در برنامه «سفرکردگان»

  • اعلام نتایج نهایی رشته‌های حفظ و قرائت مسابقات سراسری قرآن در بخش بانوان

  • برگزاری مسابقات سراسری قرآن، بیاد‌ماندنی‌ترین رویداد فرهنگی استان مرکزی است

  • پخش زنده کرسی تلاوت اذانگاهی مدرسه علمیه دارالسلام از رادیو قرآن

  • رشته‌های قرائت تحقیق و ترتیل مسابقات سراسری قرآن فینالیست‌های خود را شناخت