صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شبکه ی رادیویی قرآن مرحله کشوری چهل و یکمین دوره مسابقات قرآنی را از روز سه شنبه 10 مهرماه در شهر اراک به صورت کامل پوشش می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام و المسلمین علی مقنی رئیس اداره مسابقات مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و حجت الاسلام سلیمانی مدیر روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه عصر روز گذشته دوشنبه دوم مهرماه با حضور در رادیو قرآن با استاد احمد ابوالقاسمی مدیر رادیو قرآن و محمدهادی صلح جو مدیرگروه اطلاع رسانی و فضای مجازی رادیو قرآن دیدار کردند.
در این دیدار حجت الاسلام حسینی به زمان و نحوه برگزاری این دوره از مسابقات اشاره کرد و گفت: چهل و یکمین دوره مسابقات قرآنی به جهت بعد فنی، رسانه‌ای و اجرایی با تمام چهل دوره‌ای که پیش از این برگزار شده متفاوت است.
وی ادامه داد: از 20 مرداد تا 16 شهریور ماه یعنی 26 روز مرحله مقدماتی مسابقات کشوری ضبط شد که هم اکنون چیزی بالغ بر 20 روز روی آنتن است و تا 10 مهر ادامه دارد. در واقع فرآیند مسابقات از مقدماتی تا بخش نهایی آن که در دو هفته خلاصه می‌شود و در چند شهر متفاوت برگزار می‌شود امسال در بخش برادران و خواهران فقط بخش نهایی آن در اراک برگزار می شود.
رئیس مرکز امور قرانی سازمان اوقاف تصریح کرد: مرحله کشوری چهل و یکمین دوره مسابقات قرآنی از روز سه شنبه 10 مهرماه در شهر اراک مجموعه بزرگ کوه نور برگزار خواهد شد، 10 و 11مهر برگزای رشته‌های معارفی، 12 مهر برگزاری رشته‌های هم‌سرایی، هم‌خوانی، دعاخوانی و اذان، 13 مهر رشته حفظ 10 جزء و 20 جزء و ترتیل؛ 14 و 15 مهر نیزرشته حفظ کل و قرائت در بخش برادران برگزار می‌شود، به این ترتیب روز 16 مهرماه اختتامیه مسابقات برادران برگزار خواهد شد.
وی افزود: از 17 مهرماه مسابقات خواهران آغاز و تا 23 مهر ادامه خواهد داشت. مسابقات خواهران در رشته‌های ترتیل، حفظ، قرائت، هم‌سرایی، هم‌خوانی‎، دعاخوانی، حفظ کل، حفظ 10جزء و حفظ 20 جزء برگزار می‌شود و اذان تنها رشته‌ای است که صرفا در بخش برادران برگزار می‌شود.
این گزارش حاکیست، در این جلسه طبق تبادل نظرهایی که انجام شد، مقرر گردید مسابقات کشوری قرآن به صورت زنده از رادیو قرآن پخش شود و همچنین گزارش هایی از محل برگزاری به شبکه های مختلف رادیویی ارائه شود.

مرتبط با این خبر

  • رادیو قرآن همراه نوروزی شنوندگان با جنگ عصرگاهی "بشری"

  • تحویل سال نو همراه با ویژه برنامه "بهارانه" از رادیو قرآن

  • پوشش کامل سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن توسط رادیو قرآن

  • «تلاوت من»؛‌ برنامه‌ای با هدف شناسایی قاریان گمنام

  • رادیو قرآن برای حرکت خلاقانه بعدی آماده شود

  • پخش زنده مراسم تجلیل از عوامل کاروان قرآنی انقلاب از رادیو قرآن

  • دلایل عدم تخصیص اعتبارات طرح ملی حفظ قرآن/ حضور دو و نیم میلیون دانش‌آموز در 1452

  • بیان داستان های پندآموز در برنامه "یک آیه، یک قصه"

  • آشنایی مخاطبان با تاثیر قرآن بر ادب فارسی در "آیه ها و آینه ها"

  • تفسیر آیات و روایات قرآن کریم در برنامه "در مکتب وحی"