صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف گفت: هشتمین دوره طرح نشاط معنوی امسال از 16 تیر در 1500 امامزاده کشور آغاز می شود و امروز با حضور مبلغینی که در پایگاه ها مستقر می شوند، افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، حجت الاسلام سیدکاظم موسوی متقی، مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف در گفتگوی تلفنی با برنامه "نمای نزدیک" با اشاره به افتتاحیه طرح نشاط معنوی در مشهد گفت: هشتمین دوره طرح نشاط معنوی امسال از 16 تیر در 1500 امامزاده کشور آغاز می شود و امروز با حضور مبلغینی که در پایگاه ها مستقر می شوند، افتتاح شد.
وی با بیان اینکه ثبت نام طرح از نیمه خرداد در بقاع متبرکه آغاز شده و هنوز ظرفیت پذیرش دارد، خاطرنشان کرد: این طرح در چهار حوزه مهارتی، آموزشی، اردویی و ورزشی طراحی شده است؛ حوزه آموزشی با محوریت طرح 1452 و حفظ جز سی قرآن کریم می باشد، بخش مهارتی با آموزش سبک زندگی و مهارت های زندگی برای پسران و دختران با سه جلد کتاب درسنامه حاوی 30 درس ویژه مقطع ابتدایی، مقطع متوسطه دوره اول و مقطع متوسطه دوم بوده و در اختیار مربی قرار می گیرد.
حجت الاسلام موسوی متقی با اشاره به آموزش مباحث هنری و علمی و برپایی اردو در برخی بقاع متبرکه که ظرفیت اردویی دارند تصریح کرد: همچنین در کنار مبلغینی که در این طرح حضور دارند دانشجویان دانشکده علوم قرآنی به عنوان کمک مربی در پایگاه ها کمک می کنند.
مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف با بیان اینکه طرح نشاط معنوی یک پایگاه با هدف استفاده بهینه از ایام تابستان برای دانش آموزان می باشد، ادامه داد: ما در تابستان هفت هفته برنامه و کلاس داریم که شناسایی و جذب مخاطب می کند و این ارتباطی که در تابستان پایه ریزی می شود در طول سال پنجشنبه هر هفته ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه این طرح ویژه دختران و پسران 7 تا 18 سال می باشد، گفت: عمده کلاس ها رایگان است و هزینه مختصری برای برخی برنامه های اردویی و ورزشی از دانش آموزان گرفته می شود هر چند همه بقاع طرح در طول سال با توجه به بودجه و سهمیه ای که دارند، طرح اوقات فراغت را اجرا می کنند.

مرتبط با این خبر

  • پخش زنده دعای ندبه از رادیو قرآن

  • پخش زنده محفل انس با قرآن به مناسبت ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) از رادیو قرآن

  • پخش برنامه ی "محفل نور" با تلاوت 3 قاری بین المللی

  • آشنایی با شخصیت قاری و پیشکسوت قرآن مرحوم استاد عباسعلی نازدار در برنامه «سفرکردگان»

  • تحلیل و تفسیر تلاوت قاریان مشهور مصری در برنامه ی "ترنم آیات"

  • بررسی موانع و محدودیت های پیش روی پژوهشگران قرآنی در "افق"

  • جایزه بین‌المللی «کتاب برگزیده نهج‌البلاغه» اعطا می‌شود/ پیش‌بینی دریافت هزار اثر

  • تفسیر ادبی آیاتی از سوره زمر در برنامه "گنجینه رازها"

  • رونمایی از شش کتاب و 150 مقاله علمی پژوهشی در همایش اخلاق و رسانه/ اخلاق قرآنی از اهداف مهم همایش

  • «زنگ آسمانی» مدارس رونمایی شد/ صبحگاه دانش آموزان هر روز با تلاوت ناب از قاریان نوجوان