رادیو قرآن، فرصتی برای انس بیشتر با قرآن

 
 
 
 
     
تلاوت های ویژه
تلفن گویا
تصویر روز

کرسی تلاوت قرآن کریم؛ روستای محمد آباد شهر بیرجند
 
افق
افق
بررسی و ارزیابی فعالیت‌های قرآنی سازمان‌های قرآنی
موجود نیست
امتیاز :

Rating: 5.7/5 ( تعداد آرا 37 نفر )

مشخصات کلی
مشخصات فنی
نظرات کاربران
پرسش و پاسخ

شبكه راديويی قرآن با توجه به اهميت توليد برنامه ويژه پیگیری فعالیت های قرآنی كشور، تاکنون چندین جلسه هم‌انديشی را با حضور مديران، صاحب نظران و فرهيختگان فرهنگي و قرآني با محوریت راه های پیاده سازی فرهنگ قرآنی در جامعه با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری برگزار کرده است.

بيان چگونگی ورود مباحث قرآنی به متن جامعه، ضرورت‌های توجه به فعالیت های قرآنی جهان اسلام و فرهنگ اصيل اسلامی، توجه به انس با قرآن به عنوان یکی از راهکارهای بی اثرسازی شبهات بر جوان ها، چگونگی فرهنگ سازی انس با نماز، مسجد، عبادت، جلسات دینی و جلسات قرآنی برای همه به ويژه جوانان و ضرورت قائل شدن امتیاز برای حفظ قرآن، توجه به ترجمه در هنگام قرائت، ایجاد فرصت تدبر و آموزش عمومی و تخصصي قرآن از جمله سرفصل های مطرح شده در این جلسات هم انديشي بوده است.

در نهايت، برپايي اين جلسات هم‌انديشی به توليد برنامه راديويی "افق" كاري از گروه قرآن، اطلاع رساني و امور مجازي راديو قرآن و آغاز پخش آن از 13 مهرماه سال 1392 به صورت زنده انجاميد.

"محمدرضا پورمعين"، از كارشناسان قرآني كشور و رئيس جمعيت قرآنی استان تهران به عنوان كارشناس مجري، در اين برنامه به ارائه مباحث و تبادل نظر با مهمانان حاضر در استوديو پخش زنده مي پردازد و "فاطمه رحماني" تهيه كنندگي اين برنامه بر عهده دارد.

در برنامه راديويی "افق" شرح فعاليت‌های قرآنی سازمان‌ها و نهادهای قرآنی مورد توجه، بررسی و ارزیابی قرار می‌گيرد و در مسير ارائه مباحث به صورت چالشي، نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهديدهاي موجود در پيش پاي فعاليت هاي قرآني كشور مورد توجه قرار مي گيرد و در نهايت تلاش مي شود تا با ارائه راهكارهاي منطقي و بومي، نسبت به رفع مشكلات موجود اقدام شود.

ورود به مسائل و موضوعات روز جامعه قرآني كشور از جمله بودجه قرآني، مصوبات قانوني در حوزه فعاليت هاي قرآني، مسابقات قرآن، ادغام اتحاديه هاي قرآني كشور و ... از رويكردهاي جدي برنامه افق محسوب مي شود كه مباحث جذاب و مفيدي را در پيش روي شنوندگان راديو قرآن مي گشايد.

اولین برنامه "افق" 13 مهرماه سال 1392 با هدف پیگیری مطالبات و منويات مقام معظم رهبری در موضوع فعالیت های قرآنی کشور و ارائه راهکارهای مناسب برای پیشبرد اهداف قرآنی با حضور سید علی سرابی، قائم مقام شورای عالی قرآن و احمد ابوالقاسمی، استاد و قاری بین المللی كشور از رادیو قرآن پخش شد.

لازم به ذکر است؛ این برنامه با شعار "افق، آينده فعاليت هاي قرآني" تا رسیدن به نتایج راهبردی همچنان طي روزهاي شنبه هر هفته از ساعت 14:15 لغايت 15:15 به مدت يك ساعت به صورت زنده از شبکه رادیویی قرآن با طول موج اف ام 100 مگاهرتز بر روی آنتن مي رود.

اين برنامه هر هفته پس از پخش زنده، به منظور دسترسي علاقه مندان به كل مباحث مطرح شده، در قالب متن پياده شده و صوت برنامه، بر روي سايت راديو قرآن قرار مي گيرد و امكان دانلود و مشاهده گزارش كامل برنامه ها براي همگان وجود دارد. همچنين متن خبري اين برنامه نيز ضمن ارسال به ساير رسانه ها، از طريق خبرگزاري ها و روزنامه هاي قرآني و ديني كشور نيز بازنشر داده مي شود و قابل دسترس است.

 


لطفاً نظرات خود در رابطه با این برنامه را به آدرس RadioQuran@irib.ir ارسال نمایید.


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

* نام و نام خانوادگی :
* ایمیل :
تلفن :
* پرسش :

 
     
قابل توجه کاربران جهت مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید
    لینک ها
    نقشه سایت
 
 
 
Home , Photo Gallery , Site Map , About Us

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد
استفاده از مطالب به هر نحو تنها با ذکر منبع مجاز است.


طراحی سایت با dadevarzan