رادیو قرآن، فرصتی برای انس بیشتر با قرآن

 
 
 
 
     
تلاوت های ویژه
تلفن گویا
تصویر روز

کرسی تلاوت قرآن کریم؛ روستای محمد آباد شهر بیرجند
 
آموزش تلاوت آیات 1 تا 6 سوره طه در برنامه "ترنم آیات"

برنامه «ترنم آیات»، روز جمعه سوم دی ماه به آموزش تلاوت، بررسی و تبیین آیات 1 تا 6 سوره مبارکه طه می‌پردازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، برنامه «ترنم آیات» روز جمعه سوم دی ماه، به موضوع بحث و بررسی درباره ارتباط میان لفظ و معنی و تناسب موسیقیایی الفاظ و عبارات، آیات 1 تا 6 سوره مبارکه طه می پردازد؛ در این برنامه سعی می‌شود با توضیح مفاهیم این آیات، نحوه صحیح تلاوت با توجه به معنای آیه هم برای شنوندگان تبیین شود.

در این برنامه، حجت‌الاسلام محمد پویا، کارشناس حوزه تفسیر، مفاهیم آیات منتخب با صدای قاریان بین‌المللی محمدصدیق منشاوی، مصطفی اسماعیل، عبدالباسط و محمد رفعت را تبیین کرده و سپس کارشناس تلاوت و موسیقی قرآن کریم به نکات مربوط به اصوات این آیات خواهد پرداخت.

این گزارش می افزاید، در ادامه این برنامه پس از بررسی مفهومی و صوت و لحن آیه منتخب، بهترین لحن برای تلاوت آیه که با قواعد موسیقی و معنای آیه سازگار است توسط استاد احمد ابوالقاسمی داور ممتاز بین المللی و کارشناس موسیقی در حوزه تلاوت قرآن کریم معرفی می شود.

گفتنی است، برنامه «ترنم آیات» کاری از گروه علوم قرآنی است که به تهیه کنندگی فاطمه کاشانی وحید و با حضورکارشناسی حجت الاسلام محمد پویا روز جمعه ساعت۱۱:۳۵ برروی موج اف ام ردیف۱۰۰مگاهرتز تقدیم شنوندگان می شود.

   1395/10/1 12:03

 
     
قابل توجه کاربران جهت مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید
    لینک ها
    نقشه سایت
 
 
 
Home , Photo Gallery , Site Map , About Us

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد
استفاده از مطالب به هر نحو تنها با ذکر منبع مجاز است.


طراحی سایت با dadevarzan